30 Mart 2010

Türk Spor Basını

futbol hakkındaki kuralları bilmeden ezbere haber yapar, yalan dolan ve desteksiz haberlerle doludur. sokakta yürürken sağda solda " olm lan ronaldinho'yu getirtmiş fener" diye bi laf duysa hemen manşetten girer. ben bloga bir yazı koyarken bile oraya yazacağım bilgileri 40 kaynaktan doğrulatıp da koyuyorum aman bi yanlışlık olmasın diye. ama bu efendiler hiç araştırmadan etmeden "vurun abalıya" misali habercilik yapmaya devam ediyorlar. galatasaray'ın bir ali turan olayı oldu ya, şimdi de kasımpaşalı yekta ile ilgili bir haber çıkmış:

http://www.milliyet.com.tr/...8434/default.htm?ver=91

"gelecek sezonki kadrosunu şimdiden belirlemek için harekete geçen galatasaray’ın ikinci ali turan vakası direkten döndü.

sarı kırmızılı ekip sözleşmesi süren bir oyuncuya daha transfer teklif etti.

lig radyo genel yayın yönetmeni mehmet ayan’ın haberine göre, kasımpaşa’nın bu yıl öne çıkan oyuncularının başında gelen yekta’ya galatasaray sportif a.ş genel müdürü adnan sezgin’in geçen ay transfer teklifinde bulunduğu ortaya çıktı. kulübüyle sözleşmesi 2010-2011 sezonunun sonunda bitecek olan Yekta Kurtuluş' un teklifi reddettiği belirtildi.

oyuncuya gelen tekliften kasımpaşaspor’un haberinin olmadığı, yekta’ya teklifin gizli tutulması telkininde bulunulduğu bildiriliyor. menfaatleri için bugünlere kendisini getiren kasımpaşa’ya ihanet etmeyeceğini ifade eden Yekta, kulübüyle önümüzdeki günlerde sözleşmesini uzatacak. kasımpaşaspor da yekta’yı satmama kararlılığında."

çok merak ediyorum acaba hiç bu haberi yaparlarken türkiye futbol federasyonunun sitesine girip bakmak akıllarına geldi mi? oyuncu bilgilerinden bakarsın, oyuncunun sözleşmesi ne zaman bitiyormuş öğrenirsin. al bak, bu kadar basit:

http://www.tff.org/...lt.aspx?pageıd=30&kisiıd=304236

neymiş? oyuncunun sözleşmesi 2010–2011 sezonunun sonunda değil 31 mayıs 2010 tarihinde bitiyormuş.

bilmediğiniz başka bir şey de uefa ve fifa kuralları gereğince sözleşmesinin bitimine 6 ay kalan bir oyuncuya transfer teklifi yapılabileceği ve oyuncunun istediği kulüp ile görüşme hakkına sahip olduğudur. ama işte, amaç haberi yukarıdaki şekli ile verip kulüp üzerine tepki çekmek.

birazcık football manager oynasanız "approach to sign" olayının mantığını kavrarsınız lan! vallaha bak, çok zor değil.

0 Yorum yapın!:

Yorum Gönder | Feed 
^

Powered by BloggerFlamboyant Striker by UsuárioCompulsivo
original Washed Denim by Darren Delaye
Creative Commons License