16 Mart 2009

Şampiyon Kokoreç

Bu sezon maçlarından birine Kocaelispor bu forma reklamıyla çıktı. Çoğu kişiye komik gelmiş bu ama aslında trajikomik bir olay.
Geçtiğimiz haftalarda maça 'Şampiyon Kokoreç' reklamıyla çıkmışlardı. Türkiye'nin en büyük sanayi kentinin takımının bu reklamlarla sahaya adım atması, Kocaelisporluların değil de sanayicilerin utanması gereken bir durum. Tonla fabrika var ama hiç kimse bir kokoreççinin verebileceği meblağı ödemiyor. Yazık çok yazık.
Forma sponsorlarıyla anlaşma maç başına yapılıyor İzmit'te. Mesela Hacettepespor maçına reklamsız formayla çıktı Körfez ekibi. Biz tribüncülerin sevindiği bir şey olsa da, kulüp açısından kötü oluyor.
Sohbeti geçerken, Murat Hacıoğlu, bir kaç futbolcu ve yönetici lafı forma reklamına getiriyor.


"Bu hafta reklam veren yok, reklamsız çıkacağız."

Anadolu'nun en büyük takımlarından birinin maçında gözükmek üzere reklam bulunamıyor! Bunun üzerine Murat Hacıoğlu, Şampiyon Kokoreç'in ortaklarından, ben ortaklarıma bir sorayım diyor. Yöneticiler de, güzel bir mesaj olur hem de reklamsız kalmayız diyerek kabul ediyor. Yani Murat Hacıoğlu oynadığı takıma forma reklamı veriyor. Yazık... Çok yazık...

İş bu postu Kocaeli'nin yerel televizyonların birinde duyduğum Murat Hacıoğlu ropörtajına göre yazdım.

Bir de buraya bakabilirsiniz.
Yiğit'e düzeltmesinden ötürü teşekkür ediyorum. Ben reklamları karıştırmışım. Doğrusuyla düzelttim. Tekrar teşekkürler.
Bu arada Kocaelispor'la ilgili haber almak istiyorsanız, böyle bir blog varmış: http://korfezinaskiyla.blogspot.com
Takip listemize ekleyelim.

Yürüyedur Tottenham!

Aston Villa'yı 2-1 mağlup ettik. Gerçekten önemli bir maçtı. Bu galibiyet sayesinde Spurs 11.'liğe fırladı. Ne de güzel oldu. Aslında üstündeki ekipler geçemeyeceği takımlar değil ama bekleyip görelim. Harry Redknapp'e de teşekkür etmek lazım sanırım. Dibe vurmuş bir takımı orta sıralara çıkardı. Kalan maçlar şöyle;

  • Chelsea (White Hart Lane),
  • Blackburn Rovers (deplasman),
  • West Ham United (White Hart Lane),
  • Newcastle United (White Hart Lane),
  • Manchester United (deplasman),
  • West Bromwich Albion (White Hart Lane),
  • Everton (deplasman),
  • Manchester City (White Hart Lane),
  • Liverpool (deplasman)
Haftaya Chelsea ile oynuyoruz. Chelsea'nin son 6 deplasman maçına bakarsak, berabere-berabere-mağlup-mağlup-galip-galip gibi enteresan bir tablo ortaya çıkıyor. Derbi maç tabi, bu tip istatistiklerin önemi yok ama insan bakmadan edemiyor. Hatırlatalım, maç 21 martta.

Kopamıyoruz...

Evet, şampiyonluk yarışından kopamıyoruz. Rakiplerimizin puan kaybetmesi kuvvetle muhtemel olan haftalarda istisnasız puan kaybediyoruz. Kalan maçlarımız;

Bursaspor (D), Eskişehirspor, Galatasaray (D), Ankaraspor (D), Ankaragücü, Beşiktaş (D), Denizlispor, Antalyaspor(D), Konyaspor, Trabzonspor(D)

Bütün derbileri deplasmanda oynayacağız. Derbiler dışındaki maçlarımızda zorlanmamamız gerekir ama takımın sağı solu belli olmuyor ki. 
^

Powered by BloggerFlamboyant Striker by UsuárioCompulsivo
original Washed Denim by Darren Delaye
Creative Commons License