10 Nisan 2009

FIBA EURO CUP Şampiyonu Galatasaray!


Galatasaray bayan basketbol takımı avrupa'da bir ilke imza atarak bayan basketbolunda türkiye'nin ilk avrupa şampiyonu oldu! Tebrikler Aslanlar!

Basketbolu fazla takip etmem ama avrupa kupası olunca final serisi maçlarını seyrettim. ilk maçta alınan 12 farklık dezavantaja rağmen Seimone Augustus, Sophia Young maçın başından sonuna kadar gösterdikleri muhteşem performansları ile kupa yolunda önemli işler yaptılar. tabi ki burada diğer oyuncuların katkılarını da es geçmemek lazım. Özellikle Krees'in kazandırdığı kritik üçlükler harikaydı. Esra, Yasemin, Tuğba... Okan Çevik ve teknik heyet, hepsini can-ı gönülden tebrik etmek lazım.

Ayrı bir parantez de Işıl Alben'e açmak lazım. Fazla takip etmesem de biliyorum ki; Galatasaray taraftarı onu çok seviyor. On'daki Galatasaray sevgisini de bilmeyen yok. maçtan sonra soluk soluğa "şu anda sadece tribünleri çekin, başka hiç bir şeyi çekmeyin" diyerek taraftar ve kendisi arasındaki sevgiyi de perçinlemiştir. Kupa da çok yakışmış ellerine :)

Sağ Bek Denince Akla


Sergio Ramos ve Dani Alves'i karşı karşıya getiren oylamadan Ramos 63-11 galip ayrılmayı bildi. Aradaki farkın bu kadar çok olmasındaki en önemli etken bir hafta içinde üstüste canlı izlediğimiz İspanya-Türkiye maçları olsa gerek. 
^

Powered by BloggerFlamboyant Striker by UsuárioCompulsivo
original Washed Denim by Darren Delaye
Creative Commons License